پرخوران گمنام

به نام خدا

ما با همدیگر می توانیم

خط ویژه آدرس جلسات ایران: 09194521200

درباره انجمن پرخوران گمنام

در تاريخ 1382/06/20 فردي در ايران توسط فردي ديگر در يك انجمن دوازده قدمي در ایران با برنامه پرخوران گمنام آشنا شد. بعد از گذشت مدتي و بدســــت آوردن تجربه هاي مختلف در زمينه پرخوري اجباري توانست به چندين نفر كمك كند اما اين افراد بعد از بدست آوردن وزن دلخواه برنامه بهبودي را رها كردن. در واقع آنها OA را باشگاه لاغری و رسیدن به یک وزن متعادل می پنداشتند.
بالاخره فرد ديگري كه از پرخوري بي اختيار در عذاب بود در تاريخ 1383/01/08 اقدام به قطع خوردن اجباري نمود. به مرور زمان افراد ديگري که از این بیماری در عذاب بودند نيز به جمع اين دواضافه شدن و اقدام به بازگشایی نخستین جلسه بهبودی در ایران را به تاريخ 1383/07/10 نمودند.
اولین جلسه پرخوران گمنام در يك بوستان واقع در شرق تهران شروع به كار كرد. جلسه برای مدت ها در فضای باز برگزار شد. روز هاي زيادي در زير باران و برف جلسه را برگزار كردند تا با همکاری مدیریت بوستان فعالیت خود را در خانه سلامت آن بوستان ادامه دادند. امروز در اكثر شهرهاي ايران اين جلسات برگزار می شود و هزاران نفر عضوء دائمي آن هستند و به طور مرتب در روزهاي معين شده گرد هم می آيند تا در تجربه ، اميد ، نيرو يكديگر از بیماری پرخوری اجباری شريك شوند تا بتوانند مشكل مشتركشان را حل كرده و به آنهايي كه هنوز از پرخوري بي اختيار در عذابند كمك كنند.
امروز پرخوران گمنام در استان ها و شهرهای زیر وجود دارد: تهران, البرز, اصفهان, شیراز, کیش, خوزستان, اهواز, اراک, قم, ساوه, قشم, ارومیه, لاهیجان, یزد و ...
 در اين انجمن هيچ گونه محدوديت سني ، جنسي ، مذهبي ، نژادي وجود ندارد. هيچ گونه حق عضويت يا پولي بابت پیوستن به انجمن از كسي مطالبه نمي شود و هر گروه از طريق كمكهاي داوطلبانه اعضاء متكي به خود مي باشد و كمكي از خارج دريافت نمي كند.
انجمن پرخوران گمنام در سراسر ايران و جهان يک باشگاه لاغري نبوده و نخواهد بود. انجمن پرخوران گمنام اقتباس شده از الکی های گمنام است و دارای دوازده قدم, دوازده سنت و دوازده مفهوم می باشد. این 36 میراث انجمن به ما کمک می کند تا بتوانید در کنار هم بهبودی شخصی و گروهی را بدست آوریم.
همانگونه که سنت هشتم یاد آوری میکند که در انجمن افراد متخصص چاقی, لاغري, پزشک تغذیه و ... نبوده اند و راهنمايان يا اسپانسرها کساني هستند که در تجربه , اميد و نيروي خود از دو ميراث انجمن يعني دوازده قدم و دوازده سنت و سومين ميراث اصلي انجمن يعني مفاهيم دوازده گانه با ديگران شريک مي شوند و با یادآوری قدم سوم انجمن پرخوران گمنام که به تعداد اعضاء پرخوران گمنام در سراسر جهان راه براي در پرهیز بودن وجود دارد یاد آورم می شویم که پرخوران گمنام يک انجمن گفتار درماني است و حرفه ای عمل نمی کند نيست.