به نام خدا

ما با همدیگر می توانیم

آدرس جلسات ایران: 09194521200

درباره انجمن پرخوران گمنام

تاریخچه پرخوران گمنام در ایران

در تاریخ 1382/06/20 فردی در ایران توسط فردی دیگر در یك انجمن دوازده قدمی در ایران با برنامه پرخوران گمنام آشنا شد. بعد از گذشت مدتی و بدست آوردن تجربه‌های مختلف در زمینه پرخوری بی‌اختیار توانست به چندین نفر كمك كند اما این افراد بعد از بدست آوردن وزن دلخواه‌شان، برنامه را رها می‌کردند. در واقع آنها OA را یک باشگاه لاغری و رسیدن به یک وزن متعادل می‌پنداشتند.
بالاخره فرد دیگری كه از پرخوری بی‌اختیار در عذاب بود در تاریخ 1383/01/08 اقدام به قطع خوردن بی‌اختیار نمود. به مرور زمان افراد دیگری که از این بیماری در عذاب بودند نیز به جمع این دو اضافه شدن و نخستین جلسه بهبودی OA به طور رسمی در تاریخ 1383/07/10 و در ایران، تهران، در یك بوستان واقع در شرق تهران شروع به كار كرد. برگزاری جلسه برای مدت‌ها در فضای باز برگزار شد. روز‌های زیادی حتی در زیر باران و برف جلسه را برگزار كردند تا با همکاری مدیریت بوستان فعالیت خود را در خانه سلامت آن بوستان ادامه دادند. امروز در اكثر شهرهای ایران این جلسات برگزار می شود و هزاران نفر عضوء دائمی آن هستند و به طور مرتب در روزهای معین شده گرد هم می‌آیند تا در تجربه، نیرو و امید یكدیگر از بیماری پرخوری بی‌اختیار شریك شوند تا بتوانند مشكل مشتركشان را حل كرده و به آنهایی كه هنوز از پرخوری بی‌اختیار در عذابند كمك كنند.
امروز پرخوران گمنام در استان ها و شهرهای زیر وجود دارد: تهران, البرز, اصفهان, فارس, هرمزگان, خوزستان, مرکزی, قم, آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، ایلام، لاهیجان، یزد و ... برگزاری میگردد.
در این انجمن هیچ گونه محدودیت سنی ، جنسی ، مذهبی ، نژادی وجود ندارد. هیچ گونه حق عضویت یا پولی بابت پیوستن به انجمن از كسی مطالبه نمی شود و هر گروه از طریق كمكهای داوطلبانه اعضاء متكی به خود می باشد و كمكی از خارج دریافت نمی كند.
انجمن پرخوران گمنام در سراسر ایران و جهان یک باشگاه لاغری نبوده و نخواهد بود. انجمن پرخوران گمنام اقتباس شده از الکی های گمنام است و دارای دوازده قدم, دوازده سنت و دوازده مفهوم می باشد. این 36 میراث انجمن به ما کمک می کند تا بتوانید در کنار هم بهبودی شخصی و گروهی را بدست آوریم.
همانگونه که سنت هشتم یاد آوری میکند که در انجمن افراد متخصص چاقی, لاغری, پزشک تغذیه و ... نبوده اند و راهنمایان یا اسپانسرها کسانی هستند که در تجربه , امید و نیروی خود از دو میراث انجمن یعنی دوازده قدم و دوازده سنت و سومین میراث اصلی انجمن یعنی مفاهیم دوازده گانه با دیگران شریک می شوند و با یادآوری قدم سوم انجمن پرخوران گمنام که به تعداد اعضاء پرخوران گمنام در سراسر جهان راه برای در پرهیز بودن وجود دارد یاد آورم می شویم که پرخوران گمنام یک انجمن گفتار درمانی است و حرفه ای عمل نمی کند نیست.